Kodėl toneris vėl tuščias? Daugelis mūsų tikriausiai kada nors uždavė šį klausimą.
Tonerio kasetės talpa pagrįsta 5% lapo padengimu arba kai kuriais ISO standartais tik 2,8% padengimu. Pirmuoju atveju 95% lapo būtų balta – neįsivaizduojama, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto agentams, spausdinantiems daugybę nuotraukų. Čia sužinosite, kaip greitai ir saugiai pakeisti tonerį.
Jei toneris tuščias, spausdintuvas ar kopijuoklis pirmiausia parodys įspėjimus apie mažą tonerio lygį.
Dabar tinkamas laikas užsisakyti naują tonerį! Kol jūsų naujas toneris dar neatėjo, galite be problemų spausdinti su sena kasete.
Spausdintuvas nežino tikslaus likusio tonerio kiekio ir negali jo tiksliai nustatyti. Net gavus įspėjimą, jūs vis tiek galite atspausdinti dar 50–100 puslapių.
Kaip sužinoti, kad reikia pakeisti tonerio kasetę:
Juostos arba blyškios spausdinimo kokybės problemos ne visada reiškia, kad toneris tuščias. Priežastis gali būti nusidėvėjęs trumplys.
Jei jūsų įrenginys naudoja keičiamą tonerį be atskiros trumplio dalies, toneryje jau yra integruotas trumplys, ir aukščiau aprašyta situacija netaikoma.
Jei spaudiniai, ypač viduryje, tampa blyškesni, galite išimti tonerio kasetę iš įrenginio ir švelniai ją pakratyti horizontaliai. Likusieji tonerio milteliai pasiskirstys tolygiai, ir daugeliu atvejų galėsite atspausdinti dar 50–100 puslapių. Tai yra mūsų patirtis.
Užsakant tonerį, įsitikinkite, ar jūsų įrenginiui yra prieinami didelės talpos toneria, dvigubos pakuotės ar rinkiniai (į kuriuos įeina po vieną tonerį kiekvienai spalvai). Šios galimybės paprastai sumažina spausdinimo išlaidas, todėl verta pasinaudoti šiais pasiūlymais.
Naudojant lazerinius spausdintuvus ar daugiafunkcinius lazerinius įrenginius, patartina šiek tiek palaukti po paskutinio naudojimo prieš keičiant tonerį. Toneris yra lydomas ant popieriaus aukštoje temperatūroje. Po didelės apimties spausdinimo tonerio kasetės ir spausdintuvo ar kopijuoklio vidinės dalys gali būti labai karštos, todėl būkite atsargūs, kad nesudegtumėte!
Dauguma spausdintuvų ir kopijuoklių yra gana intuityvūs.
Didesniuose įrenginiuose dažnai ekrane rodomi nuoseklūs nurodymai, kaip pakeisti kasetę.
Paprastai įrenginyje yra dangtelis, kurį reikia atidaryti norint išimti tuščią tonerį ir įdėti naują. Priklausomai nuo įrenginio, keičiamos kasetės skaičius gali skirtis. Spalvotame lazeriniame spausdintuve toneriai gali būti dėkle arba karuselėje.
Išsamią informaciją galite rasti spausdintuvo vadove. Jei vadovą praradote, gamintojai dažnai siūlo atsisiunčiamas versijas savo svetainėse.
Paveikslėlyje: Daugelis tonerio kasečių turi greito keitimo vadovą. Pavyzdžiui, ši Brother TN kasetė parodo, kaip elgtis su atskira trumplio dalimi.
Nuimdami tonerio kasetę, įsitikinkite, kad tonerio milteliai nesiliestų su oda. Geriausia dėvėti vienkartines pirštines. Jei tonerio milteliai pateko ant odos, juos galima lengvai nuplauti šaltu vandeniu. Šiltas vanduo sukeltų tonerio dervų išlydymą ir padarytų tonerį matomai lipnų ant odos kelioms dienoms.
Jei tonerio milteliai pateko ant drabužių ar kilimo, nedelsdami juos iškrėskite arba išpurtykite ir prireikus nuplaukite šaltu vandeniu. Šiltas vanduo padarytų audinį nenaudojamą. Taip pat niekada nenaudokite standartinio buitinio dulkių siurblio tonerio surinkimui. Toneris yra toks smulkus, kad gali praeiti pro daugumą dulkių maišelių ir pasklisti visame kambaryje. Be to, toneris turi daug metalo oksidų ir tam tikromis sąlygomis gali sugadinti dulkių siurblį.
Jei svarstote galimybę pereiti nuo originalių tonerio suderinamiems tonerio kasečių, galbūt įdomu, ar abu kasečių tipus galima naudoti vienu metu. Pavyzdžiui, spalvotame lazeriniame spausdintuve galėtumėte pakeisti žydrąjį tonerį suderinamu toneriu, kol likusios kasetės vis dar yra originalios.
Nors techniškai tai yra įmanoma, mes nerekomenduojame maišyti tonerio iš skirtingų gamintojų. Toneris turi gamintojui būdingų savybių, kurios veikia jo sudėtį ir adheziją. Kombinuojant tonerį iš skirtingų gamintojų viename įrenginyje, rezultatas greičiausiai bus prasta spausdinimo kokybė.
Lazeriniai spausdintuvų toneriai retai būna visiškai tušti nuo tonerio miltelių.
Suprantama, kad norite juos greitai utilizuoti, kol smulkūs milteliai nepateko ant rankų ar drabužių. Rekomenduojame tuščias kasetes laikyti naujos kasetės originalioje dėžutėje ir, jei įmanoma, plastiko pakuotėje.
Tuščios tonerio kasetės nėra buitinės atliekos. Jos susideda iš įvairių plastiko ir metalo komponentų bei turi daug detalių, kurios gali būti pakartotinai naudojamos antrajai ar net trečiajai kasečių gyvavimo ciklui.
Daugiau informacijos rasite čia: Kaip tinkamai utilizuoti tonerį