Toneris yra dažantis agentas, skirtas lazeriniam spausdinimui. Smulkūs milteliai dažniausiai randami kasetėse, naudojamose spausdintuvuose, kopijavimo aparatuose ir daugiafunkciniuose įrenginiuose.
Tonerio milteliai iš esmės susideda iš šių sudedamųjų dalių:
Tiksli maišymo proporcija skiriasi priklausomai nuo gamintojo. Sudėtis pritaikoma įrenginio spausdinimo vienetams, sudarytiems iš įvairių velenų, taip pat fiksavimo vieneto ir kt.
Tonerio miltelių dalelių dydis yra nuo 5 iki 30 mikronų. Dėl to toneris elgiasi kaip skystis. Ši savybė būtina, kad toneris tekėtų, o kasetės nereikėtų purtyti.
Norint užtikrinti tobulą spausdinimą lazeriniame spausdintuve, toneris turi turėti specialių savybių. Mažas dalelių dydis užtikrina gerą spalvų padengimą ir maišymą, ploną dangą, tikslius spalvų perėjimus ir sodrų bei be ruožų padengimą. Taip pat svarbus optimalus sukibimas su popieriumi.
Spalvoti lazeriniai spausdintuvai veikia keturių spalvų spausdinimo sistemoje (CMYK) ir reikalauja tonerio kiekvienai spalvai.
K = juoda (iš anglų kalbos „key plate“)
C = žydra (mėlyna)
M = purpurinė (raudona)
Y = geltona (geltona)
Yra tūkstančiai skirtingų tonerio kasečių. Jei norite sužinoti, kuris toneris tinka jūsų įrenginiui, tiesiog pasirinkite savo modelį mūsų puslapio viršuje. Jums bus parodyti tinkami priedai.
Mūsų požiūriu, geriausi toneriai yra originalūs įrangos gamintojų toneriai. Tai lemia jų patogus naudojimas ir labai geros spausdinimo savybės, kurios atsispindi optimaliame spalvų maišyme ir saugiame sukibime su spausdinimo medžiaga.
Pigiausi toneriai yra Refill, Rebuilt arba Newbuilt segmente.
Priklausomai nuo gamintojo, šios kasetės turi skirtingas kokybes. Mūsų nuomone, šių alternatyvų kokybė kartais gali skirtis daugiau ar mažiau nuo originalių kasečių kokybės.
Vadinamųjų suderinamų tonerio kasečių kokybės spektras yra platus.
Spausdinant labai pigiais, papildytais toneriais, galite pastebėti, kad grafikos pilkumo skalė turi mažiau homogeniškus gradientus, o tamsios sritys neturi vienodo ir tikslaus spalvų atspalvio. Grafika gali atrodyti labiau kontrastinga, tačiau, deja, ne teigiamąja prasme. Grafika atrodo labiau kaip HDR fotografija, kurioje trūksta vidurinių spalvų atspalvių. Mūsų pastebėjimu, originalios kasetės suteikia sodresnius juodos spalvos atspalvius, greičiausiai todėl, kad originalaus tonerio dalelės yra smulkesnės.
Principas, kodėl nereikėtų atsisakyti suderinamų tonerio kasečių iš trečiųjų šalių gamintojų, yra tas, kad kiekvienas gamintojas nuolat tobulina savo gaminius. Suderinamas toneris (vadinamasis "suderinamas") yra toks pigus, kad jis idealiai tinka įmonių dokumentams. Tačiau, jei jums reikalinga geriausia pristatymo kokybė, rekomenduojame naudoti originalų įrenginio gamintojo tonerį.
Kodėl toneris jau sunaudotas? Priklausomai nuo gamintojo ir kasetės tipo (įprastas užpildymas, XL arba didelio pajėgumo užpildymas) tonerio kasetės turi skirtingas apimtis.
Turėtumėte atsižvelgti į šiuos dalykus:
Kasetės spausdinimo apimtis nurodo 5 procentų padengimą puslapyje. Jei toneris jau pasibaigia po 50 puslapių, tikriausiai reikia ištirti priežastis. Tačiau, jei spausdinote 1 800 vietoj 2 000 puslapių, tai yra tikrai gerai. Juk kas spausdina su 5 procentų padengimu?
Toneris turi būti pakeistas iš karto, kai jis baigiasi. Lazerinis spausdintuvas praneš, kada reikalinga nauja kasetė. Dauguma lazerinių spausdintuvų ir daugiafunkcinių įrenginių tvarkyklėse rodo atskirų kasečių lygį. Kai kuriuose įrenginiuose galima atspausdinti lygį ir kitus įrenginio parametrus. Kai tam tikroje puslapio dalyje spausdinimas tampa silpnesnis, tai rodo, kad toneris tuščias.
Toneris yra už dangtelio. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tonerio kasečių keitimą, žr. naudojimo instrukciją.
Norėdami gauti konkrečią informaciją, žr. įrenginio vadovą. Jei neturite įrenginio vadovo, galite įvesti „Spausdintuvo pavadinimas + vadovas“ į paieškos sistemą. Dauguma gamintojų siūlo vadovus PDF formatu, kuriuos galima nemokamai atsisiųsti.
Kai kuriuose spalvotuose lazeriniuose spausdintuvuose su karuselėmis (tai reiškia, kad įrenginyje įdėta kelios tonerio kasetės) galite pasirinkti keičiamą tonerį iš spausdintuvo meniu, o spausdintuvas, pasukdamas karuselę, pateikia tinkamą kasetę.
Paprastai tai yra daug paprasčiau. Atidarykite dureles, išpakuokite tonerį, nuimkite naują tonerį, pašalinkite saugiklį, įdėkite tonerį ir uždarykite dureles.
Sužinokite daugiau: Tonerio keitimas
Praeityje buvo populiaru savarankiškai papildyti rašalo kasetes, pavyzdžiui, naudojant „Pelikan“ rašalą ir kai kuriuos tirpiklius (pavyzdžiui, izopropanolį iš vaistinės). Tačiau ši tendencija tonerio kasetėse niekada neprigijo. Mes taip pat nerekomenduojame to daryti.
Sužinokite daugiau: Tonerio papildymas.
Juostos spausdiniuose arba silpni spausdinimai atsiranda, kai toneris baigiasi arba kai kyla problemų perduodant tonerį į spausdinimo terpę. Perdavimas vyksta kiekviename lazeriniame spausdintuve naudojant vaizdo būgną. Daugumai spausdintuvų būgnai yra tiesiogiai tonerio kasetėse. Jei įrenginys turi atskirus būgnus, verta patikrinti būgną. Naudojant papildytą tonerį, tikimybė atsirasti šioms juostoms yra didesnė nei naudojant originalų tonerį. Papildyto tonerio būgnas nėra pakeičiamas. Taigi tas pats būgnas naudojamas antrą kartą. Šia tema esame parašę išsamų straipsnį šiame tinklalapyje.
Jei pastebite juosteles arba nešvarias dėmes spausdiniuose, tai gali turėti keletą priežasčių. Čia pateikiamos trys dažniausios priežastys:
Kaip mes, kaip internetiniai prekybininkai, galėtume atsakyti į šį klausimą neutraliai? Žinoma, užsakykite tonerį tiesiogiai internetu, dar geriau – šioje svetainėje. Faktas tas, kad net ir didžiausiose elektronikos parduotuvėse yra ribotas suderinamų gaminių asortimentas, kuris tinka tik nedaugeliui įrenginių. Kiti privalumai, perkant internetu, yra paprastas kainų palyginimas, greitis ir patikimumas, kuriuo galite rasti reikalingą produktą. Daugiau informacijos šia tema rasite mūsų 21 patarime, kaip sutaupyti spausdinimo išlaidų.
Skirtingai nei spausdintuvo rašalas, kuris labai greitai džiūsta, toneris gali būti laikomas beveik neribotą laiką.
Toneris nesudžiūsta. Net kasetės, kurios po daugelio metų rastos išmestuose įrenginiuose, dažnai veikia iš karto. Tonerį, kuris ilgą laiką buvo laikomas vertikalioje padėtyje, prieš naudojimą reikėtų grąžinti į horizontalią padėtį ir lengvai papurtyti horizontaliai. Taip pat labai rekomenduojame laikyti vėsioje, tamsioje patalpoje horizontalia padėtimi.
Sužinokite daugiau: Tonerio kasečių laikymas
Toneris yra itin smulkūs milteliai, sudaryti iš spalvinių pigmentų, metalų oksidų ir dervų. Kadangi dervos gali labai greitai išsilydyti, tonerį nuo odos ir rankų galima nuplauti tik šaltu vandeniu. Šiltas vanduo tonerį tik sutvirtintų. Jei tonerio dulkės patenka ant tekstilės ar kilimo, rekomenduojama tekstilę pirmiausia išpurtyti. Dauguma dulkių siurblių nėra tinkami tonerio milteliams, nes smulkios tonerio dulkės gali prasiskverbti pro filtrus ir net sugadinti dulkių siurblį.
Kalbant apie biuro saugumą, nedaug buvo tokių prieštaringų diskusijų, kaip klausimas, ar tonerio dulkės yra kenksmingos. Dideliais kiekiais tonerio dulkės gali būti kenksmingos sveikatai. Toneriai, kurie tinkamai veikia spausdintuve, tikrai nėra kenksmingi sveikatai.
Jokių dulkių nereikėtų įkvėpti!
Mūsų požiūriu, rekomenduojama lazerinius spausdintuvus statyti taip, kad jie nestovėtų tiesiai ant jūsų darbo stalo ir nepūstų dalelių į veidą.
Pastaraisiais tyrimais nustatyta, kad spausdintuvai per fiksavimo procesą fiksavimo įrenginyje išskiria priedus (pvz., atleidimo agentus), esančius toneriuose.
Priklausomai nuo spausdintuvo tipo, rekomenduojama dėvėti vienkartines pirštines keičiant tonerį. Taip pat perkant lazerinį spausdintuvą reikėtų atkreipti dėmesį į pasirinkto modelio teršalų išmetimą. Ankstesni lazeriniai spausdintuvai dar išskirdavo ozoną, tačiau šiandien tai beveik nebekelia rūpesčių.
Tonerio kasetės neturėtų būti išmetamos į buitinį atliekų konteinerį.
Geriausia tuščias kasetes grąžinti perdirbimui, išmesti į viešas surinkimo dėžes (pvz., elektrotechnikos parduotuvėse) arba į dėžes, kurias galima siųsti organizacijoms, pvz., Caritas. Daugelis spausdintuvo kasečių taip pat turi komponentų, kurie gali būti naudingi antram ar trečiam kasečių gyvavimo ciklui. Internete yra daug svetainių, kurios priima jūsų tuščias tonerio kasetes ir net sumoka už jas, priklausomai nuo kasetės tipo. Tai skamba kaip abipusiai naudinga situacija.
Daugiau informacijos: Patarimai, kaip tinkamai išmesti rašalo ir tonerio kasetes.